גם אתם זכאים לתנאים הכי טובים למשכנתא

צרו איתי קשר

משכנתא לדירה

קבלת משכנתא לדירה

משכנתא לדירה נוטלים לצורך השלמת מחיר רכישתה. מרבית הזוגות הצעירים נזקקים לה מאחר ויש להם רק הון ראשוני קטן. בחירתה חייבת להיעשות לאחר סקר שווקים רחב כדי לחסוך בעלויות. במקביל, צריך לתכנן את כל המהלך בהתאם למצב הכללי והכלכלי של הנוטלים. יוסי בוחבוט – יועץ משכנתאות מכיר את התחום היטב ויכול לייעץ רבות בנושא.

משכנתא לדירה – על מה לתת את הדעת?

משכנתא לדירה חייבת להיות מתוכננת היטב מהיבטים שונים. ראשית, יש להכיר את החוק הקובע את ערך הסכום עבור דירה ראשונה. מדובר בסכום מרבי ועל בסיס נתון זה ניתן לתכנן הלאה. היבט נוסף הוא הסכום הנדרש. כדאי לחשב אל כל העלויות הקיימות עד לסגירת כל הסכום כולל, למשל, אם יהיה צורך בשיפוץ. ההיבט החשוב הנוסף הוא ההחזר החודשי המורכב מהקרן והריבית שנקבעה. כאן צריך לדעת כי ככל שההלוואה היא לשנים רבות יותר, כן הריבית גבוהה. מאידך, בפריסה ארוכה – התשלום נמוך יותר. ההחלטה צריכה להיעשות בעיקר על פי מצב כלכלי נתון. צריך לציין כי מרבית המשכנתאות מאפשרות גמישות. לעיתים, מתן אפשרות בהסכמה לדחיית תשלום חודשי אחד או יותר, קבלת הלוואות גישור, מיחזור – שמשמעותו חיסולה ונטילת אחרת, לחילופין, אפשרות לשלם סכומים גבוהים יותר בפעימה אחת ועוד.

בכל הנוגע אל תהליך הקמת ההלוואה, יש להגיש בקשה ולצרף אליה מסמכים שהבנק מבקש כמו: שומת הנכס לגביו ניתנת ההלוואה. הוא נלקח גם כערבות. בנוסף, מסמכים על מצב כלכלי כמו דפי בנק שוטפים, מסמכים המעידים על רמת ההכנסה ועוד. לאחר שהמסמכים עונים על הדרישות, תאושר ההלוואה והסכום יועבר לחשבון הלקוח. מתן הכספים תלוי גם בהעמדת פוליסת ביטוח של הלווה הכוללת חיים ורכוש.

ייעוץ וליווי בהליך משכנתא לדירה

יועץ משכנתאות מקצועי מכיר את השוק לעומק. הוא מכיר את מסלולי ההלוואות של הבנקים, יודע לשקלל את כל הנתונים המובאים לפניו ויכול להמליץ ללקוח על המשכנתא הטובה ביותר לצרכיו. מומלץ להיעזר בו כדי לחסוך כסף רב וכדי לפשט את התהליך המורכב הנ"ל. לפרטים נוספים, ניתן לפנות אל יוסי בוחבוט – יועץ משכנתאות. 

קבלת משכנתא לדירה

משכנתא לדירה ראשונה

משכנתא לדירה ראשונה נדרשת במרבית המקרים מאחר ואין לנוטלים הון ראשוני רב. המדינה מסייעת במצבים אלו ומאפשרת קבלת הלוואה ביחס של 75% מערך הנכס. בדירות שניות או במשפרי דיור הסכומים המאושרים נמוכים יותר. בכל מקרה, יש לתכנן היטב את המהלך בעיקר על פי המצב הכלכלי, ובנוסף, לערוך סקר שווקים ולבדוק את ההיצע. יוסי בוחבוט – יועץ משכנתאות ישמח לסייע בתהליך.

תהליך קבלת משכנתא לדירה ראשונה

משכנתא לדירה ראשונה מחייבת תכנון זהיר מסיבות רבות. ראשית לנוטלים אותה אין, לרוב, ניסיון רב בנושא. בנוסף, יש קושי לאמוד את הסכומים המדויקים הנדרשים ולאמוד את גובה ההחזר החודשי. תנאים כלכליים לתקופה העכשווית לא יהיו בהכרח דומים למספר שנים קדימה ועוד. משום כך, יש להקפיד על מספר דברים בקבלת משכנתא חדשה. הראשון הוא לבחור את ההלוואה הזולה ביותר ובנוסף, את זאת המאפשרת גמישות בהחזרים כולל יכולת מיחזורה. יועץ יכול לסייע בנקודת זמן זאת. את המשכנתא מחזירים מדי חודש וההחזר כולל קרן וריבית שנקבעה. הכלל הוא, שככל שההלוואה היא לטווח ארוך יותר כן הריבית גבוהה. אלא, שאז ההחזר החודשי נמוך יותר. השיקול לגבי טווח הזמן חייב להיעשות על פי יכולת ההחזר החודשית ובתנאי שיוותרו סכומים למחייה וההוצאות חודשיות. בעתיד, כאשר התנאים הכלכליים ישתנו לטובה או לרעה, ניתן יהיה למחזר אותה. 

מעבר לכך, תהליך הקמת המשכנתא הוא מובנה – ולאחר בחירת הבנק עם המסלול המתאים מגישים את הבקשה. הבנק מבקש מסמכים המעידים על ההכנסה החודשית ועל האיתנות הפיננסי. וכן, דו"ח שמאי עדכני לגבי שווי הנכס. על פיו הוא קובע את גובה ההלוואה המרבי הנדרש. הנכס משמש גם כערבות ונרשמת הערת אזהרה עליו לטובת הבנק.  כן, חייב הלווה לספק פוליסת ביטוח חיים ורכוש ורק אז הסכום מועבר.

ייעוץ וליווי בדרך למשכנתא לדירה ראשונה

יועץ משכנתאות מקצועי מכיר את התחום לעומק, ולכן, הוא האדם הנכון לייעוץ וליווי. הוא ימליץ על המסלול הטוב ביותר מהשפע קיים ויכול גם ללוות את הלקוח באמצעות משא ומתן, מילוי והגשת טפסים, ומעקב כללי עד שההלוואה מועברת לחשבון הלקוח. מומלץ לפנות אליו ולחסוך כסף רב. למידע נוסף, אתם מוזמנים לפנות אל יוסי בוחבוט – יועץ משכנתאות

גם אתם זכאים לתנאים הכי טובים למשכנתא

צרו איתי קשר

מידע מקצועי נוספים

מיחזור משכנתא

התחייבות למשכנתא חדשה היא לא עניין של מה בכך. בהתאם, בבואכם להתעניין בבחירת מסלול המשכנתא המתאימה לכם, רצוי לפנות אל יוסי בוחבוט – יועץ משכנתאות ולהסתייע בשירותיו החשובים....

הלוואות לשיעבוד הנכס

השנים מביאות עמן שינויים רבים; בשורות טובות הטומנות בחובן התחלה חדשה – ואיכות חיים גבוהה. בין אם מדובר בשיפוץ הבית או הדירה, סיוע לילדים ברכישת דירה ובין אם...

תהליך מיחזור משכנתא 

איך למחזר משכנתא ולחסוך תהליך מיחזור משכנתא הוא תהליך שבו מחסלים את המשכנתא הקיימת ונוטלים אחרת תחתיה. המהלך נועד לקבל אחת בתנאים טובים יותר. מהלך כזה אפשרי כאשר תנאי...

שיווק וקידום אתרים באינטרנט